iamm

No Gravatar


Video izlemek için kablolarla ve dosyalarla uğraşmayın, Müzikleriniz her zaman başucunuzda, Resimlerdeki anılarınız artık novatron ile canlanacak.

Gerçek 1920x1080i Full HD Video AVCHD Uyumlu (Sony, Canon, Panasonic….HD video formatları ile uyumlu) 1920x1080i Resim Müzik (FTP) File Server olarak kullanma (İnternet üzerinden dosya aktarımı) NDAS Server (Ağdaki bilgisayarlar tarafından harici harddisk olarak görülür) WLAN+LAN HDMI, YUV Component, Composite, S-Video Dijital: Optik & Coaxial ses çıkışı 5.1 ses çıkış 2” LCD Panel Dokunmatik tuş takımı 2 x 2.0 USB 10/100 Ethernet Wireless LAN 3.5” SATA HDD Piyasadaki en büyük disk ile sorunsuz çalışmaktadır.(1,5 TB) Uzaktan Kumanda Favorilerinizle Müzik kutusu oluşturun USB bağlantısı ile bilgisayarınızdan veri paylaşımı Wireless ile ağdaki bilgisayarlardan dosya paylaşımı Ethernet ile ağdaki bilgisayarınızdan dosya paylaşım Harici USB disk takarak anında video izleyebilir, müzik dinleyebilir ve resimlerinize bakabilirsiniz. Harici USB DVD bağlantısı ile DVD seyredebilirsiniz.

Desteklenen Formatlar

Video(Codec & Format)
MPEG1/2/4, XVID, DIVX, WMV9, WMV9HD, H.264, HD file(.mts, .m2ts, .tp, .trp, .ts), .MKV, .WMV, .AVI, .ISO, .IFO, .VOB, .MPG, .ASF, .DAT

Ses
MP3, WMV, WMA, OGG, AC3, PCM, DTS(Pass through)

Resim
JPEG, GIF, BMP, PNG

Altyazı
SMI, SUB, SRT

Ekran
2 inch TFT-LCD

Bağlantılar

Video
HDMI, Component, Composite, S-Video

Ses
Digital : Optical & Coaxial, Analog : Stereo

FTP Server
Evet

USB
1xUSB 2.0 target Port, 2xUSB 2.0 Host Ports

Network
Ethernet(100Base-Tx/10Base-T) & Wireless LAN(IEEE802.11b/g)

NDAS (Ağ depolama)
Evet

HDD
3.5 inch SATA HDD

Biçim
NTFS, FAT32

Uyumlu İşletim Sistemleri

USB
MS Windows 98SE, Me, 2000, XP, Vista

Network
MS Windows 98SE, Me, 2000, XP, Vista

NDAS
MS Windows 2000, XP, Vista

Orjinal DVD, USB Bağlantısından
*Ürün CSS lisansına sahiptir.Orjinal DVD lerinizi izleyebilirsiniz. Bunun için USB bağlantısından DVD’nizi takmanız yeterli olacaktır.

Boyut ve ağırlık

Boyut(mm)
95(W)x145(D)x190(H)mm

Ağırlık(g)
730g( HDD hariç)

Güç

Anahtarlama
Giriş : AC100 ~ 240V 50/60Hz 1.5A

Güç Adaptörü
Çıkış: DC12V 3.0A

Ürün Kutusu ve İçeriği:

iamm NTD37L Multi-Codec Media Player

Uzaktan Kumanda

Güç Adaptörü

USB Kablo

RGB Video Kablosu

Composite Video Kablosu

Kullanım Kitapçığı (İngilizce,Fransızca,Almanca)

Wireless(Kablosuz) İletişim Anteni

Kurulum Rehberi (İngilizce)

NDAS Kurulum CDsi

Kurulum

Ürünle beraber gelen Kurulum Rehberi’ndeki adımları izleyerek kurulumumuzu gerçekleştireceğiz.

1- NDAS kurulum CDsini Bilgisayarımızın CD/DVD medyasına taktık ve CD içierğinde 2 farklı kurulum seçimi geldi.

32Bit Window

64Bit Window

2- Kurulumu yapacağımız bilgisayarımız 32Bit olduğu için “32bit Window” seçeneğini seçiyorum ve dizin içerisindeki setup dosyasını çalıştırıyorum.

3- Bir sonraki ekranda kurulum dili seçiminden “English” dil seçeneğini seçiyoruz.Kurulum dilleri arasında şu an Türkçe yok.

Bilgisayarınızı tekrar başlattıktan sonra masaüstünüzün sağ alt köşesinde “NDAS Device Management is running” ibaresini göreceksiniz. Bu bilgilendirme mesajı her şeyin yoldunda gittiğini gösteriyor.

Bu aşamada sistem uyarılarının gösterildiği sağ alt köşede “NDAS Device Management” simgesine tıklayarak “Register a New Device”ı seçiyoruz.

Hoşgeldiniz”Welcome to the NDAS Device Registration Wizard” penceresinde “Next” tuşuna basarak yeni NDAS cihazımızı tanıtmaya başlıyoruz.

Bu aşamada NDAS cihazımıza en fazla 30 karakter uzunluğunda bir isim veriyoruz. Bu ismi daha sonraki aşamalarda kullanacağız. Bu nedenle unutmamız gerekiyor.

Her NDAS cihazının kendine ait bir NDAS Device ID’si var ve bu ID’yi kurulumun bu aşamasında tanıtmamız gerekiyor. “NDAS Device ID” ve “Key” bilgilerini cihazımızın alt bölümündeki etiketlerden bulabilirsiniz. Bu iki değeri doğru girmediğiniz sürece kurulum devam etmeyecektir.

Kurulumumuzun son aşamasına geldik bu aşamada isterseniz “Click here to save as a file” seçeneğini tıklayarak kurulum kayıtlarımızı diğer bilgisayarlarda da kullanmak üzere kaydedebilirsiniz. “Finish” butonuna basarak kurulumumuzu bitiriyoruz.

Kurulum aşaması bittikten sonra Power(güç) kablolarını taktığımız iamm NTD37L Multi-Codec Media Player’ın arka bölümünde bulunan USB girişine pakette gelen USB kabloyu takıyoruz ve diğer ucunu da PC mizdeki USB portuna takıyoruz. Bilgisayar “iamm NTD37L Multi-Codec Media Player”ı harici disk olarak görüyor. Bu aşamada filmlerimizi,fotoğraflarımızı veya müziklerimiz cihaza aktarıyoruz ve denemeler için artık hazırız.

NDAS Device ayarlarını bilgisayarımızda bitirdikten sonra ilk denemelerimizi yapıyoruz. Kullandığımız sistem şu şekilde;

1- iamm NTD37L Multi-Codec Media Player.

2- Full HD LCD TV (HDMI Destekli)

3- HDMI Kablo

HDMI ile görüntü aktarımında birçok avantaj beraberinde geliyor. HDMI ile aktardığınız görüntülerde gerçek Full HD kalitesinde görüntüler izlemek mümkün,bunun yanında HDMI kablo ile aktardığınız sadece görüntü değil aynı zamanda sesi de TV’nize aktarmış oluyorsunuz yani ayrıca sesi “iamm NTD37L Multi-Codec Media Player” dan TV’ye aktarmak için ekstra kablolar kullanmanıza gerek yok.

Bilgisayarımızda yaptığımız ayarlardan sonra HDMI kablo ile TV’ye bağladığımız “iamm NTD37L Multi-Codec Media Player”ı uzaktan kumandasının Power düğmesine basarak açıyoruz ve kumandadaki “TV Out” tuşuna basıyoruz. Hepsi bu…Karşınızda “iamm NTD37L Multi-Codec Media Player”.

“iamm NTD37L Multi-Codec Media Player”ın içine 3.5” bir disk eklenmiş olarak geldi. Açılış ekranında da bu diski otomatik olarak görüyor ve uzaktan kumandadaki sağ-sol yukarı-aşağı ve OK tuşları ile diske ulaşıp disk içinde gezebiliyorsunuz.

Kumandadaki Movie,Music,Photo,Jukebox seçenekleriyle tercihinizi belirleyip diskten istediğiniz içeriği oynatmanız mümkün.

Movies Modu

Daha önceden NTD37L’ye yüklediğim filmler ile yaptığım denemelerde görüntü Codec’lerinin gerçekten ürün kutusunda yazan formatların hepsini desteklediğini gördüm. Özellikle .mkv uzantılı videoları oynatırken çok başarılı buldum. Videolardaki ilk sorun ses codecleri, yeni ses codeclerinde sorun çıkabiliyor. Bunun dışında altyazılarda Türkçe karakter desteğinde den sorunlar var. Ç,İ gibi harfleri desteklerken Ğ,Ş gibi bazı harfleri tanımıyor. Aynı sorunu ana menüde disk içinde dosya ve klasör ararken de yaşıyoruz. Belki de firmware güncellemesi ile bu sorunları da ortadan kaldırmak mümkün.

HD görüntüleri bilgisayarda oynatırken bilgisayarın işlemci yükü en üst seviyeye çıkar ve bilgisayarı başka işlem yapamaz hale getirir yani gerçek HD kalitesi istiyorsanız güçlü bir bilgisayar ve çok iyi ekran kartı desteğine ihtiyaç var ama “iamm NTD37L Multi-Codec Media Player” ile bu sorunlar ortadan kalkmış gibi gözüküyor.

Film izlerken ileri-geri hızlı oynatabiliyoruz ve eğer filmde birden fazla dilde ses desteği varsa bu ses dosyaları arasından seçim yapabiliyorsunuz.

Photo Modu

Fotoğraf izleme modunda veya menüler arasında gezerken kumandada bulunan “BGM ON” tuşuna basarak siz fotoğrafları izlerken arka planda müzikte dinleyebilirsiniz. Bu özelliği menüler arasında gezerken veya diskte dosya ararken de kullanabilirsiniz. Özellikle Photo modunda iken resimler slayt gösteri şeklinde devam ediyor ve BGM ON açık ise sanki müzikli bir fotoslayt hazırlamışsınız izlenimi veriyor. Fotoğraf izleme modunda fotoğraflar arası geçiş için belirlenen varsayılan süre 10 saniye ama bu süre SETUP menüsünden değiştirilebiliyor.

Music Modu

Evde harici bir mp3 çalara ihtiyacınız kalmayacak gibi gözüküyor. Cihazın kendi hard diskinden, harici diskten ve ağdaki bir paylaşım alanından mp3lerinizi dinlemeniz mümkün. 5+1 veya 2 kanal ses dinleme seçenekleriyle beraber alternatif ses bağlantılarıyla müzik dinlemenin keyfini yaşayacaksınız.

Network

Hem kablolu hem de kablosuz ağ seçeneğiyle ağdaki paylaşımlara ulaşabiliyorsunuz ve ağdan film oynatma, müzik çalma veya fotoğraf görüntüleme yapabiliyorsunuz.

About Cagdas Kaval