Türkiye’nin En İlgi Çekici Blogları

No Gravatar

Bir önceki yazımda dünyada en çok hit alan Bloggerlar ve Blog yazılımlarını sizlerle paylaşmıştım. Aslında listedeki blogların birçoğu benim de hiç ziyaret etmediğim siteler. Bu nedenle kendi beğenilerime göre şu günlerde en çok ilgilendiğim blogları sizlerle paylaşmak istedim.

Güneşin Tam İçinde-

http://www.gunesintamicinde.com

Beğendiğim bloglar arasında en üstteki bloglardan birisi. İsim seçimi mükemmel Güneşin Tam İçinde ismi bana o kadar sıcak geldi ki blogu incelemek istedim ve okuduğum kitaplardan,merak ettiklerimden, ilgi alanlarımdan oluşan birçok konuyu Süleyman Bey’in düzgün Türkçesi ve anlatımıyla ilgiyle okudum.

Türkiye’nin Kadın Piri Reisi Gamze Tüysüz-Seyahatname–

http://gamzetuysuz.spaces.live.com/

Gamze Hanım’ın gittiği yerler ile ilgili yazılarını okurken imrenmemek mümkün değil. Zor bir işi yürütürken aynı zamanda gittiği her yerden müthiş görüntüleri ve bilgileri blog izleyicileriyle buluşturuyor. Live Spaces bu kadar güzel kullanılabilirdi.

Aklıma Düşenler

http://kuzguncuk.blogspot.com/

İletişim Danışmanlığı alanında çalışan Ali Cem İlhan.Uzmanlığını bloguna etkili bir şekilde yansıtmış. Blogunda dolaşırken içtenliğinden etkileniyorsunuz. Sıcacık geliyor yazıları ve fotoğrafları.

DevTR-Yazılımın Gücü

http://devtr.spaces.live.com/

DEVTR Microsoft Türkiye Yazılım Geliştirme ve Platform Ekibi tarafından içeriği sağlanan bir blog. Amacı Microsoft dünyasında yaşanan son teknolojik gelişmeleri duyurmak ve güncel etkinliklerle ilgili bilgileri paylaşmak.

Mekanist

http://www.mekanist.net/

“Bunu ben düşünmüştüm ben yapacaktım adamlar yapmış ya!” Mekanist sitesini tavsiye etttiğim onlarca kişiden gelen bu tepkiydi. Size uygun mekanları, diğer kişilerinde yorumlarıyla bulabileceğiniz bir mekan Mekanist. Güzel bir yemek,seyahat planı yapmadan önce mekanist.net’e bir yolunuzu düşürün bence.

RSS Kitap-Gayri Muntazam İnternet Kitaplığı

http://www.rsskitap.com/

Kitaplara olan aşkımın beni götürdüğü bir blog. Birçok kitap hakkında hiç duymadığım bilgiler bu blogtaydı. Takip ettiğim bloglarlar arasında hemen yerini aldı.

Portakal Ağacı-Günlük Mutfak Maceraları

http://www.portakalagaci.com/

Kim demiş erkekler yemek yapmakta beceriksizdir diye? Benim canımın çok sıkıldığı zamanlarda yapmaktan zevk aldığım işlerden birisi ilginç pastalar ve yemekler yapmak. Bazılarında başarısız olsam da beni rahatlatan işlerden birisi yemek ve pasta yapımı. Yemek ve pasta tarifleri ararken bulduğum Portakal Ağacı sitesine aslında izlediğim ve çok beğendiğim bir filmin adına çok benzediği için girmiştim. Sitenin tasarımı ve içindekileri okuyunca hemen izlediğim bloglara ekledim.

Çağlayan Arkan’dan  Türkiye’ye, sektöre ve hayata dair…

http://caglayanarkan.spaces.live.com/

Türkiye’de birçok insanın rol model olarak takip etmesi gerektiğini düşündüğüm biri Çağlayan Bey. Röportajlarını ve yazılarını takip ediyorum. Özellikle global mali kriz ile ilgili saptamalarının, bilişim sektörü için bu yılın vizyonu olması gerektiğini düşünüyorum. Blogunda sadece işe dair değil yaşama dair de birçok konuyu bulabilirsiniz.

Kadın Sanat

http://www.kadinsanat.net/wordpress/

Gezmeyi , yemek yapmayı, fotoğraf çekmeyi, kara kalem karalamayı , okumayı ve güncellenen bloglarda dolaşmayı seven ve gördüklerini,duyduklarını blog ziyaretçileriyle paylaşan bir blog Kadın Sanat.

Nano Türkiye-Nano Teknolojinin Adresi

http://www.nanoturkiye.net/

Özellikle son bir yıldır ilgimi en çok çeken konulardan biri nano teknoloji. Bu konuda birçok bilgiye ulaşabileceğiniz blogta Nano Teknoloji Nedir? sorusuna tam yanıtı bulmanız mümkün.

About Cagdas Kaval