Microsoft sınavlarına girmek için ne yapmam gerekiyor?

No Gravatar

Microsoft sınavlarından başarılı bir şekilde geçebilmeniz için en etkili 2 yöntem Eğitmen Eşliğinde Eğitim ve E-learning olarak ayrılabilir. Microsoft Yetkili Eğitim Merkezlerinde MCT-Microsoft Yetkili Eğitmenler- tarafından alacağınız eğitimler sonrasında kendinizi hazır hissettiğinizde Microsoft Sınavlarına katılabilirsiniz. MS sınavları için tarihi belirlerken sınav merkezinin ve sizin uygun olduğunuz zamanı seçmeniz gerekiyor. Microsoft sınavlarını satın alabilmeniz için yapmanız gerekenler kısaca şöyle:

 

1- Almak istediğiniz sertifikaya uygun sınavın tespitini yapın.

 Http://www.microsoft.com/learning;

http://www.microsoft.com/learning/mcpexams/default.mspx

2- Sınava hazırlık için gerekli koşulları yerine getirdiğinizden emin olun. (Eğitim,okumanız gereken makaleler,uygulama…)

3- Girmek istediğiniz sınavla ilgili eğer kampanyalar var ise Microsoft sitesinden bu kampanya ile ilgili bilgileri ve gerekli ise Voucher Number alın. Örneğin 2008 yılı içinde Second Shot kampanyası ile kaldığınız bir sınavı tekrar ücret ödemeden tekrar alabiliyorsunuz.

http://www.microsoft.com/learning/mcp/offers/secondshot/default.mspx

 4- Size verilmiş bir voucher kartı ve/veya numarası var sa sıanv merkezine giderken veya sınavı satın alırken yanınızda bulundurun.

5- http://www.prometric.com sitesinden sınava girmek istediğiniz Prometric Test Merkezini de seçerek sınavı online olarak kredi kartınızla satın alın. Satın alımınızla ilgili belgenin çıktısını alın. Prometric tarafından size verilen Prometric Candidate ID’yi not edin. (Tekrar sınava girerken gerekli olacak.)  

6- Kredi kartınız yok ise veya sınav için fatura isterseniz sınav merkezini arayarak girmek istediğiniz sınavla ilgili bilgileri ve sınava girebileceğiniz  tarihleri alın.

7- Sınavı internetten satın alıyorsanız sınav merkezini arayıp. Sınavı satın aldığınızı bildirin. Bazen sınav merkezlerinde sorun çıkabiliyor.

8- Sınava gelirken yanınızda mutlaka resimli ve güncel bir kimlik kartı bulundurun. (Nüfus cüzdanı,pasaport,ehliyet…)

9-  Sınav saaatinden en az yarım saat önce sınav merkezinde bulunun.

10- Satın aldığınız sınavın gününü ve/veya saatini değiştermek isterseniz sınavı satın aldığınız http://www.prometric.com adresinden değişiklikleri yapın. Eğer sınavı Test Merkezinden aldıysanız test merkezine tarih ve saat değişim bilgilerini bildirin. Zaman değişimlerini sınav saatinden en az 24 saat önce yaptırmanız gerekmektedir.

11- Sınav girişinde ve sınav çıkışında gerekli kurallar size imzalatılacak ve okutulacaktır. İmza atmayı unutmayın.

12- Sınav sonunda sınavda başarısız olsanız bile size soğuk damgalı sınav sonuç belgesi test merkezi tarafından verilecektir. Bu belgeyi kaybetmeyin, eğer sınav sonuçlarınızla ilgili bir sorun çıkar ise bu belge kanıt niteliğindedir.

About Cagdas Kaval