Rohos Logon Key

No Gravatar

Rohos Logon Key

Bilgisayara logon(giriş) işlemlerinizi bir usb flash diske bağlamak isterseniz bence en uygun çözümlerden bir tanesi. Kurulumu oldukça basit kullanımıda son kullanıcının anlayabileceği seviyede basitleştirilmiş. Uzman kullanıcılar için domain ortamındaki hesaplar için logon seçenekleri de var.

Flash diske kaydedilen bilgiyleisterseniz tüm logon işlemini flash idskten yaptırabilir ya da hem flash diskle hem de Windows Logon ekranıyla logon olabilirsiniz. Programın güzel özelliklerinden biri de usb flash diski çıkardığınızda seçiminize göre bilgisayarınızı kilitleyebilir,kapatabalir ya da uyku moduna geçirebilirsiniz.

Program Personal ve Business olmak üzere 2 versiyonda satılıyor. Eğer tek bilgisayarda bu programı kullanacaksanız Personal versiyonu yeterli aynı flash diskle 3 bilgisayara logon olmak isterseniz Business versiyonunu satın almanız gerekiyor.

Programın 15 günlük deneme sürümünü

http://www.rohos.com adresinden indirebilirsiniz.

Program kurulumunda dikkat etmeniz gerekn en önemli şey şifrenizi unutmanız veya flash diskin kaybolması durumları için şifre resetleme seçeneği var ve bu seçenek için gizli soru ve cevap belirlemeniz gerekiyor. Bunu mutlaka belirleyin. Bunları unutursanız diğer çözümde bilgisayarınızı güvenli modda açmak ve gerekli ayarları yapıp tekrar normal modda bilgisayarınızı açmak olacaktır.

About Cagdas Kaval